< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Arthur Newman (Kodi 108595)     

Regjia: Dante Ariola

Me Aktoret: Emily Blunt, Colin Firth, Anne Heche, Phillip Troy Linger, Sterling Beaumon, Kristin Lehman, David Andrews, Peter Jurasik, Nicole LaLiberte, Autumn Dial


Publikuesi: Vertebra Films


Zhanret: Komedi, Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 93 minuta


Data e Publikimit: 13/06/2013Pershkrimi i Filmit

Uallas Ejveri e urren punën e tij. Ish-gruaja dhe djali i tij e urrejnë, dhe ai shkatërroi mundësinë e tij të vetme për të jetuar ëndrrën e tij. Duke mos dashur të përballet me të gjitha këto, ai inskenon vdekjen e tij dhe i blen vetes një identitet të ri si Artur Njuman. Megjithatë, udhëtimi i Arturit drejt një jete të re ndërpritet nga mbërritja e bukuroshes së brishtë Majk, e cila gjithashtu po përpiqet ta lërë të kaluarën e saj mbrapa. Të joshur nga njëri-tjetri, këta dy shpirtra të dëmtuar fillojnë të lidhen ndërsa futen me forcë nëpër shtëpi boshe dhe marrin identitetet e pronarëve që mungojnë: midis tyre një çift pleqsh të sapomartuar, një i pasur dhe e dashura e tij ruse. Gjatë këtij procesi, Arturi dhe Majk zbulojnë se ajo çka dashurojnë më shumë te njëri-tjetri janë identitetet që lanë pas, dhe udhëtimi i tyre i vërtetë, ai i shërimit, fillon.