< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Assassin's Creed 3D (Kodi 420184)     

Regjia: Justin Kurzel

Me Aktoret: Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons, Brendan Gleeson, Charlotte Rampling, Michael K. Williams, Denis Menochet, Ariane Labed, Brian Gleeson, Matias Varela, Coco K├Ânig, Mohammed Ali


Publikuesi: 20th Century Fox


Zhanret: Aksion, Aventure


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 115 minuta


Data e Publikimit: 21/12/2016


  


Pershkrimi i Filmit

Me anë të një teknologjie e cila mundëson çkyçjen e memorieve gjenetike, Kalum Linç përjeton aventurat e paraardhësit të tij, Agilarit, në Spanjën e shekullit të 15-të. Ai do të zbulojë se prejardhja e tij është nga një vëllazëri të quajtur Vrasësit dhe mbledh dije të shumta dhe aftësi për t'u përballur me organizatën e plotfuqishme të quajtur Templarët.