< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Hunter (Kodi 108282)     

Regjia: Daniel Nettheim

Me Aktoret: Willem Dafoe, Sam Neill, Frances O'Connor, Dan Wyllie, Callan Mulvey, Sullivan Stapleton, John Brumpton, Dan Spielman, Jacek Koman, Maia Thomas, Morgana Davies


Publikuesi: Porchlight Films


Zhanret: Aventure, Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 104 minuta


Data e Publikimit: 06/10/2011Pershkrimi i Filmit

I nominuari për Academy Award Willem Dafoe luan si Martin Deivid, një mercenar i punësuar nga një kompani misterioze bioteknologjike për të gjuajtur tigrin e fundit që ka mbetur të Tasmanisë. Nën ndihmën e Xhek Mindi (Sam Neill), Martini merr një dhomë me qira në shtëpinë e Lusit (Frances O’Connor) e cila është e pushtuar nga hidhërimi pas zhdukjes së burrit të saj, Xharra, dhe që po lufton për të rritur dy fëmijët e saj, Sas dhe Baik. Ndërsa Martini shkon në mal për kërkimin e tij të jashtëligjshëm, ai e gjen veten papritmas të tërhequr nga familja problematike dhe peizazhi tradhtar.