< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Gangster Squad (Kodi 108466)     Pershkrimi i Filmit

Kiki Kohen (Sean Penn), një gangster nga Bruklin, në vitin 1949 shpërngulet në Los Anxheles. Ai shumë shpejt merr kontrollonin e drogës, të armëve, femrat, bastet dhe çdo lloj aktiviteti tjetër të paligjshëm. Me pak fjalë ai kontrollon gjithçka në Los Anxheles duke patur edhe mbështetjen e policisë dhe të politikanëve. Dy policë të fshehtë, John O’Mara (Josh Brolin) dhe Jerry Wooters (Ryan Gosling), vendosin të godasin Mikin duke krijuar një skuadër të fshehtë, me oficerët më të mirë dhe më të ndershëm të policisë.