< Kthehu tek Faqja e Meparshme

300: Rise of an Empire 3D (Kodi 420110)     

Regjia: Noam Murro

Me Aktoret: Sullivan Stapleton, Eva Green, Lena Headey, Andrei Claude, Mark Killeen, Rodrigo Santoro, Jack O'Connell, Hans Matheson, Andrew Tiernan, Caitlin Carmichael, Callan Mulvey, Andrew Pleavin


Publikuesi: Warner Bros


Zhanret: Aksion, Drame, Fantazi, Epik


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 102 minuta


Data e Publikimit: 07/03/2014Pershkrimi i Filmit

Bazuar në romanin e fundit të Frank Miler Herhes, filmi ‘’300 Ngritja e Një Perandorie’’, na tregon betejën e gjeneralit Themistokli, që përpiqet të bashkojë grekët për një sulm që do të ndryshojë rrjedhën e luftës. Themistokliu do të përballet me ushtrinë e pafund të Kserksit dhe Artemisën e cila është komandantja e flotës persiane.