< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Everest 3D (Kodi 420153)     

Regjia: Baltasar Kormákur

Me Aktoret: Josh Brolin, Jason Clarke, John Hawkes, Robin Wright, Emily Watson, Keira Knightley, Sam Worthington, Jake Gyllenhaal, Clive Standen, Vanessa Kirby, Michael Kelly, Martin Henderson, Tom Goodman-Hill


Publikuesi: Universal Pictures


Zhanret: Biografi, Drame, Aventure


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 121 minuta


Data e Publikimit: 25/09/2015


  


Pershkrimi i Filmit

Në mëngjesin e 10 majit 1996, alpinistë nga dy ekspedita fillojnë ngjitjen e tyre përfundimtare drejt majës së Malit Everest, pikën më të lartë në tokë. Një stuhi e dhunshme e godet malin pa shumë paralajmërime, duke I gllabëruar aventurierët një nga një në stuhinë më të egër të dëborës të hasur ndonjëherë nga njeriu. Të sfiduara nga kushtet më të vështira të imagjinueshme, skuadrat duhet të durojnë erërat fshikulluese dhe temperaturat nën zero, në një betejë epike mbijetese kundër shanseve thuajse të pamundura.