< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Immortals 3D (Kodi 420036)     

Regjia: Tarsem Singh

Me Aktoret: Henry Cavill, Stephen Dorff, Luke Evans, Mickey Rourke, Freida Pinto, John Hurt, Kellan Lutz, Isabel Lucas, Robert Maillet, Alan Van Sprang, Joseph Morgan, Corey Sevier, Steve Byers, Romano Orzari


Publikuesi: Relativity Media


Zhanret: Epik, Aksion, Fantazi


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 110 minuta


Data e Publikimit: 11/11/2011Pershkrimi i Filmit

Mijëra vjet pasi zotat fituan luftën e tyre mitike kundër Titanëve, një e keqe e re kërcënon Tokën. I çmendur nga pushteti, Mbreti Hiperion (Mickey Rourke) ka shpallur luftë kundër njerëzimit. Duke drejtuar një ushtri të etur për gjak të përbërë nga ushtarë të deformuar nga vetë dora e tij, Hiperioni ka djegur Greqinë në kërkim të Harkut legjendar të Epirit, një armë me një fuqi të paimagjinueshme të farkëtuar nga Ari. Vetëm ai që zotëron Harkun mund të çlirojë Titanët dhe në duart e mbretit, Harku do të shkatërronte njerëzimin dhe do të shfarroste zotat. Por ligji i lashtë dikton se zotat nuk duhet të ndërhyjnë në çështjet e njerëzve. Kështu që ata mbeten të pafuqishëm për ta ndaluar Hiperionin... derisa një fshatar i quajtur Teze (Henry Cavill) del përpara si shpresa e tyre e vetme.