< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Ninja Assassin (Kodi 107875)     

Regjia: James McTeigue

Me Aktoret: Sung Kang, Jonathan Chan-Pensley, Yuki Iwamoto, Ill-Young Kim, Ben Miles, Naomie Harris, Rain, Stephen Marcus


Publikuesi: Warner Bros


Zhanret: Aksion, Krim, Drame, Triler


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 94 minuta


Data e Publikimit: 25/11/2009Pershkrimi i Filmit

Producentët e filmave “The Matrix” dhe “V for Vendetta” sjellin gjak të ri “madje shumë prej tij!” në filmin e arteve marciale Ninja Assasin. Ylli i popit korean Rain (Speed Racer) luan rolin e heroit vdekjeprurës Raizo. I stërvitur që fëmijë sipas mënyrës së klanit Ozunu, po ndiqet nga disa bashkëluftëtarë për shkak të arratisjes së tij prej tyre dhe të patriarkut të tyre (legjenda e arteve marciale Sho Kosugi)... dhe është në arrati së bashku me një agjente të Europolit (Naomie Harris) e cila ka prova që klani u shet shërbime vrasëse qeverive. Aksioni është i shpejtë, i egër, i mbushur me armë dhe një sportivitet të mahnitshëm. Mos kini frikë nga arma, por nga dora që e zotëron...