< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Fast Five - Fast & Furious 5 (Kodi 108113)     

Regjia: Justin Lin

Me Aktoret: Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Ludacris, Matt Schulze, Sung Kang, Gal Gadot, Don Omar, Tego Calderon, Elsa Pataky, Joaquim de Almeida, Michael Irby, Alimi Ballard


Publikuesi: Universal Pictures


Zhanret: Aksion


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 125 minuta


Data e Publikimit: 29/04/2011Pershkrimi i Filmit

Ish-agjenti special Brajan O’Koner bashkohet me ish të burgosurin Dom Toreto në anën tjetër të ligjit. Që kur Brajani dhe Mia Toreto liruan Domin nga burgu, kanë kaluar shumë kufinj për t’u shpëtuar autoriteteve. Tani të ngecur në një cep të Rio de Xhaneiros, ata duhet të bëjnë edhe një punë të fundit për të fituar lirinë e tyre. Ndërsa mbledhin një skuadër elitare me shoferë të jashtëzakonshëm, disa aleatë të papritur u dalin krah në mënyrë që ata të përballen me biznesmenin e korruptuar që i do të vdekur.