< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Fast & Furious 6 (Kodi 108529)     

Regjia: Justin Lin

Me Aktoret: Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Ludacris, Sung Kang, Luke Evans, Gina Carano, John Ortiz, Gal Gadot, Elsa Pataky, Rowena Diamond


Publikuesi: Universal Pictures


Zhanret: Aksion, Krim


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 130 minuta


Data e Publikimit: 24/05/2013Pershkrimi i Filmit

Që kur grabitja e Domit (Diesel) dhe e Brajanit (Walker) në Rio përmbysi perandorinë e një bosi të drogës dhe e la grupin e tyre me $100 milionë, heronjtë tanë janë shpërndarë nëpër glob. Por pamundësia e tyre për t'u kthyer në shtëpi dhe jetesa gjihmonë në arrati i ka lënë jetët e tyre të papërmbushura. Ndërkohë, Hobsi (Johnson) ka gjurmuar një organizatë vdekjeprurëse shoferësh shumë të aftë mercenarë në 12 shtete, kreu i së cilës (Evans) ndihmohet nga zëvendësja e tij e pamëshirshme e cila zbulohet se është dashuria që Domi mendonte se kishte vdekur, Leti (Rodriguez). Mënyra e vetme për ta ndaluar grupin kriminal është duke e mposhtur në nivel rruge, kështu që Hobsi i kërkon Domit ta mbledhë skuadrën e tij elitare në Londër. Pagesa? Falje e plotë për të gjithë ata në mënyrë që të mund të kthehen në shtëpi dhe ta bëjnë përsëri jetën e tyre të plotë.