< Kthehu tek Faqja e Meparshme

War (Kodi 107411)     

Regjia: Philip G. Atwell

Me Aktoret: Jet Li, Jason Statham, John Lone, Devon Aoki, Luis Guzmán, Saul Rubinek, Ryo Ishibashi, Sung Kang, Mathew St. Patrick, Nadine Velazquez


Publikuesi: Lionsgate


Zhanret: Aksion, Krim, Triler


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 103 minuta


Data e Publikimit: 24/08/2007Pershkrimi i Filmit

Pas vrasjes së kolegut të tij Tom Loun (Terry Chen) dhe familjes së tij nga vrasësi i rrezikshëm Rog (Jet Li), agjenti i FBI-së Xhak Kroford (Jason Stathman) betohet të hakmerret, pasi ndihet fajtor pas asaj që ndodhi. Do t’ia dali ta zbulojë pas një gjakderdhje të madhe midis Triadës kineze dhe Jakuzës japoneze. Por kur xhaku dhe Rogu do të përballet bashkë, një e vërtetë nga e kaluara do të zbulohet.