< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Piranha 3D (Kodi 420006)     

Regjia: Alexandre Aja

Me Aktoret: Adam Scott, Elisabeth Shue, Eli Roth, Christopher Lloyd, Steven R. McQueen, Ving Rhames, Dina Meyer, Richard Dreyfuss, Jerry O'Connell, Jessica Szohr


Publikuesi: Dimension Films


Zhanret: Horror, Triler


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 88 minuta


Data e Publikimit: 20/08/2010Pershkrimi i Filmit

Nga regjizori Alexandre Aja (The Hills Have Eyes) vjen trileri-aksion i ri e shumë seksi PIRANHA. Çdo vit, popullata e qytezës Liqeni Viktoria shpërthen nga 5,000 vetë në 50,000 vetë për pushimet e pranverës, një rebelim pijesh alkoolike dhe gallatash në diell. Por këtë vit, ka diçka më tepër për t’u shqetësuar sesa dhimbja e kokës pas një nate dehjeje dhe ankesat e pleqve: një lloj i ri terrori është gati të lihet i lirë në Liqenin Viktoria. Pasi një lloj peshku mishngrënës prehistorik lihet i lirë, një grup i pafat të huajsh duhet të bëhet së bashku për të parandaluar veten të bëhet ushqimi i këtyre banorëve të rinj me dhëmbë si brisqe...