< Kthehu tek Faqja e Meparshme

McCanick (Kodi 108690)     

Regjia: Josh C. Waller

Me Aktoret: Cory Monteith, Rachel Nichols, Mike Vogel, CiarĂ¡n Hinds, Trevor Morgan, David Morse, Tracie Thoms, Kia Nguyen, Aaron Yoo, Kevin Daniels


Publikuesi: Bleiberg Entertainment


Zhanret: Krim, Drame, Mister


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 96 minuta


Data e Publikimit: 09/09/2013Pershkrimi i Filmit

Kur detektivi i anti-drogës Juxhin “Mak” MakKanik (David Morse) zbulon se një kriminel i ri në dukje i parrezikshëm, Simon Uiks (Cory Monteith), është liruar nga burgu, kjo nxit një stuhi paranoje dhe dhune. Maku dhe partneri i tij, Floid, ndjekin pa mëshirë Uiksin për arsye të panjohura gjatë rrjedhës së një dite të gjatë dhe të nxehtë. Sa më shumë i afrohet Maku presë së tij, aq më shumë kuptojmë që furia e tij lind nga një e vërtetë nga e kaluara, të cilën vetëm Uiksi mund ta ekspozojë. E vërteta zbulohet në fundin shpërthyes, një ndjekje urbane e cila arrin kulmin në një përballje emocionuese jo vetëm midis MakKanik dhe Uiks, por gjithashtu mes MakKanik dhe vetes së tij.