< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Annie (Kodi 109305)     

Regjia: Will Gluck

Me Aktoret: Rose Byrne, Cameron Diaz, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Jamie Foxx, Bobby Cannavale, Quvenzhané Wallis, David Zayas, Tracie Thoms, Stephanie Kurtzuba, Mike Birbiglia, Dorian Missick, Jill Nicolini, Nicolette Pierini


Publikuesi: Columbia Pictures


Zhanret: Komedi, Familjar


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 118 minuta


Data e Publikimit: 19/12/2014


  


Pershkrimi i Filmit

Një vajzë e birësuar, e cila jeton me nënën e saj kujdestare por shpirtkeqe, e shikon jetën e saj të ndryshojë, kur biznesmeni dhe njëkohësisht kandidati kryesor për Kryetar Bashkie i Nju Jorkut, e përfshin atë në fushatën e tij zgjedhore.