< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Texas Chainsaw (Kodi 108480)     

Regjia: John Luessenhop

Me Aktoret: Alexandra Daddario, Scott Eastwood, Tania Raymonde, Bill Moseley, Richard Riehle, Shaun Sipos, Keram Malicki-Sanchez, Gunnar Hansen, Dan Yeager, Trey Songz, Thom Barry


Publikuesi: Lionsgate


Zhanret: Horror


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 91 minuta


Data e Publikimit: 04/01/2013Pershkrimi i Filmit

Pas masakrës së parë më 1974, njerëzit e qytezës dyshonin se familja Sojer ishte përgjegjëse. Një turmë vendasish të zemëruar që kërkonin të vinin drejtësinë në vend e rrethuan shtëpinë e Sojerave, duke i vënë flakën dhe duke vrarë çdo pjesëtar të familjes së saj. Dekada më vonë, një vajzë e re e quajtur Hedher mëson se ka trashëguar një pronë në Teksas të lënë nga gjyshja e saj. Ajo vendos të marrë me vete në këtë udhëtim edhe miqtë e saj për të hetuar trashëgiminë. Sapo ajo mbërrin zbulon se ka trashëguar një vilë por ajo çka nuk ka zbuluar ende janë terroret që fshihen në bodrumin poshtë saj.