< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Tournament (Kodi 107885)     

Regjia: Scott Mann

Me Aktoret: Robert Carlyle, Kelly Hu, Ving Rhames, Ian Somerhalder, Liam Cunningham, Sebastien Foucan, Craig Conway, John Lynch, Nick Rowntree, Rachel Grant, Bashar Rahal, Andy Nyman, Scott Adkins


Publikuesi: Buzzfilms


Zhanret: Aksion, Triler


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 92 minuta


Data e Publikimit: 08/10/2009Pershkrimi i Filmit

Çdo shtatë vjet, 30 nga vrasësit më vdekjeprurës të botës përballen me njëri-tjetrin për një çmim parash të jashtëzakonshëm. Ka vetëm një rregull: vrit ose vdis. Ndërsa dhjetëra kumarxhinj të pasur vëzhgojnë nëpërmjet kamerave të sigurisë, një qytet tejmbushet nga vrasës të dhunshëm - të gjithë me synimin të jenë ata që do të qëndrojnë të fundit në këmbë. Me një kast të mrekullueshëm si Ving Rhames, Kelly Hu dhe Robert Carlyle, Kampionati është një triler shpërthyes i mbushur me aksion ku fituesi i merr të gjitha.