< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Mission Impossible - Ghost Protocol (Kodi 108252)     

Regjia: Brad Bird

Me Aktoret: Tom Cruise, Jeremy Renner, Simon Pegg, Paula Patton, Michael Nyqvist, Vladimir Mashkov, Josh Holloway, Anil Kapoor, Léa Seydoux, Tom Wilkinson, Samuli Edelmann, Darren Shahlavi, Ving Rhames


Publikuesi: Paramount Pictures


Zhanret: Aksion, Aventure


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 133 minuta


Data e Publikimit: 21/12/2011Pershkrimi i Filmit

Pa zgjedhje. Pa përforcime. Pa zgjedhje. Agjenti Itan Hant (Tom Cruise) dhe skuadra e tij elitare (Jeremy Renner dhe Simon Pegg) fshihen pas një bombardimi të Kremlinit që implikon IMF-në si terroristë ndërkombëtarë. Ndërsa përpiqen të spastrojnë emrin e agjencisë, skuadra zbulon një komplot për të nisur një luftë nukleare. Tani, për të shpëtuar botën, ata duhet të përdorin çdo marifet të teknologjisë së lartë që ekziston. Misioni nuk ka qenë kurrë më i vërtetë, më i rrezikshëm dhe më i pamundur.