< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Mission: Impossible - Rogue Nation (Kodi 109547)     

Regjia: Christopher McQuarrie

Me Aktoret: Tom Cruise, Jeremy Renner, Simon Pegg, Rebecca Ferguson, Ving Rhames, Alec Baldwin, Sean Harris, Simon McBurney, Jingchu Zhang, Tom Hollander, Jens Hultén


Publikuesi: Paramount Pictures


Zhanret: Aksion, Aventure


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 131 minuta


Data e Publikimit: 31/07/2015


  


Pershkrimi i Filmit

Shefi Hanli i CIA-s bind një komision Senati për të shpërndarë IMF-në (Grupin e Misioneve të Pamundura), tek i cili Itan Hanti është një anëtar kyç. Hanli arsyeton se IMF-ja është shumë e pamatur. Tashmë i vetëm, Hanti vihet pas një organizate hije dhe vdekjeprurëse, e cila ka marrë rrugën e keqe, që quhet Sindikata.