< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Forgiveness of Blood - Falja e Gjakut (Kodi 108386)     

Regjia: Joshua Marston

Me Aktoret: Tristan Halilaj, Refet Abazi, Çun Lajçi, Ilire Vinca Çelaj, Zana Hasaj, Sindi Laçej, Erjon Mani, Luan Jaha, Veton Osmani


Publikuesi: Fandango


Zhanret: Drame


Gjuha: Shqip

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 105 minuta


Data e Publikimit: 17/09/2011Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Filmi flet për një familje shqiptare. Personazhet kryesore janë Rudina, vajza e madhe e familjes, dhe Niku, djali i madh. Që të dy kanë një jetë normale dhe janë shumë popullorë në shkollë. Niku dashuron dhe një bashkëmoshataren e tij dhe gjithçka shkon mirë, derisa babai i tij, akuzohet për vrasjen e një bashkëfshatari. Familja tjetër kërkon gjakmarrje dhe Niku bashkë me meshkujt e tjerë të familjes ngujohet brenda mureve të shtëpisë së tyre.