< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Attack (Kodi 108704)     

Regjia: Ziad Doueiri

Me Aktoret: Ali Suliman, Evgenia Dodena, Uri Gavriel, Dvir Benedek, Reymond Amsalem, Ruba Salameh, Karim Saleh, Vladimir Friedman, Ramzi Makdessi, Abdallah El Akal


Publikuesi: Cohen Media Group


Zhanret: Drame


Gjuha: Arabisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 105 minuta


Data e Publikimit: 29/05/2013Pershkrimi i Filmit

Dr. Amin Jaafari është një kirurg arab i asimiluar i cili duket se i ka të gjitha me një karrierë premtuese dhe i nderuar mes izraelitëve në Tel Aviv. E gjithë kjo ndryshon pas një sulmi kamikaz ku gruaja e tij e dashur, Siham, gjendet mes të vdekurve dhe mendohet si e dyshuara kryesore. Edhe pse në fillim refuzon ta pranojë këtë ndërsa Shin Bet e merr në pyetje, Amini kupton se akuzat janë të vërteta. Tani, Amini i izoluar vendos të zbulojë vetë përse Sihami kishte bindje aq të forta sa ia mbante sekrete. Megjithatë, përgjigjet janë të vështira për t’u gjetur dhe të vërtetat janë tepër të dhimbshme.