< Kthehu tek Faqja e Meparshme

In the Land of Blood and Honey (Kodi 108246)     

Regjia: Angelina Jolie

Me Aktoret: Rade Serbedija, Zana Marjanovic, Nikola Djuricko, Rade Serbedzija, Branko Djuric, Goran Jevtic, Jasna Beri, Fedja štukan, Alma Terzic, Jelena Jovanova, Dolya Gavanski, Vanessa Glodjo


Publikuesi: GK Films


Zhanret: Drame, Romance, Lufte


Gjuha: Bosnian

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 127 minuta


Data e Publikimit: 16/02/2012Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Me sfond Luftën Boshnjake që përçau rajonin ballkanik në vitet 1990, In The Land Of Blood And Honey tregon historinë e Danielit (Goran Kostic) dhe Ajlës (Zana Marjanovic), dy njerëz nga palat e ndryshme të një konflikti të dhunshëm etnik. Danieli, një ushtar që lufton për serbët, dhe Ajla, një boshnjake e mbajtur robëreshë në kampin që mbikëqyr ai, njiheshin me njëri-tjetrin që para luftës dhe do mund të kishin gjetur dashurinë mes tyre. Por ndërsa konflikti i armatosur mbërthen jetët e tyre, marrëdhënia e tyre bëhet edhe më e errët, motivet dhe lidhja mes tyre e dyshimtë, besnikëria e tyre e pasigurt. In The Land Of Blood And Honey portretizon tarifën e pabesueshme emocionale, morale dhe fizike që lufta u vë për të paguar të dy individëve dhe njerëzve në tërësi.