< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Jagten - The Hunt (Kodi 108567)     

Regjia: Thomas Vinterberg

Me Aktoret: Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Susse Wold, Annika Wedderkopp, Lasse Fogelstrøm, Anne Louise Hassing, Lars Ranthe, Alexandra Rapaport


Publikuesi: Pretty Pictures, Zentropa Entertainments


Zhanret: Drame


Gjuha: Danisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 115 minuta


Data e Publikimit: 10/01/2013Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Një mësues bën një jetë të vetmuar, gjatë kohës që lufton për kujdestarinë e të birit. Jeta e tij ngadalë bëhet më e mirë kur gjen dashurinë dhe merr lajme të mira nga djali i tij, por fati i tij i ri do të copëtohet brutalisht nga një gënjeshtër e vogël e pafajshme.