< Kthehu tek Faqja e Meparshme

A Second Chance - En Chance Til (Kodi 109455)     

Regjia: Susanne Bier

Me Aktoret: Nikolaj Coster-Waldau, Maria Bonnevie, Ulrich Thomsen, Nikolaj Lie Kaas, May Andersen, Thomas Bo Larsen, Peter Haber, Bodil Jørgensen, Molly Blixt Egelind, Ewa Fröling, Charlotte Fich


Publikuesi: Zentropa Entertainments


Zhanret: Drame, Triler


Gjuha: Danisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 102 minuta


Data e Publikimit: 15/01/2015


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Detektivët Andresa dhe Simon bëjnë jetë shumë të ndryshme. Andreasi është rehatuar me gruan e tij të bukur dhe djalin e tyre, ndërsa Simoni, i divorcuar kohët e fundit, kalon më të shumtën e orëve duke u dehur tek një lokal vendas. Por kjo ndryshon kur ata të dy thirren në një debat shtëpiak mes një çifti të zënë në një rreth vicioz dhune dhe droge. E gjitha kjo duket shumë rutinë, derisa Andreasi gjen djalin e çiftit duke qarë në një dollap. Polici, i cili zakonisht ishte i fortë, e gjen veten të përballur me pafuqinë e tij dhe tronditet shumë. Ndërsa Andreasi i largohet drejtësisë, i mbetet Simonit të pashtruar të vendosë ekuilibrin mes së drejtës dhe të gabuarës.