< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Profanation - Fasandræberne (Kodi 109524)     

Regjia: Mikkel Nørgaard

Me Aktoret: Nikolaj Lie Kaas, Fares Fares, Pilou Asbæk, David Dencik, Danica Curcic, Sarah-Sofie Boussnina, Johanne Louise Schmidt, Marco Ilsø, Beate Bille, Peter Christoffersen


Publikuesi: Wild Bunch


Zhanret: Krim, Triler


Gjuha: Danisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 120 minuta


Data e Publikimit: 02/10/2014


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Acaruesi dhe i forti Karl Merk dhe kolegu i tij, Asadi, i lindur në Siri, drejtojnë divizionin e çështjeve të ftohta në policinë e Kopenhagenit. Pas një tentative të pashpresë ndaj Merkut për zgjidhjen e çështjes së vrasjes së fëmijëve të tij, një ish-polic kryen vetëvrasje. Kjo e çon dyshen e detektivëve në një mision të mbrapshtë për të zbuluar se çfarë ndodhi në të vërtetë në një nga shkollat më shik të vendit në vitin 1990.