< Kthehu tek Faqja e Meparshme

On the Job (Kodi 108757)     

Regjia: Erik Matti

Me Aktoret: Piolo Pascual, Gerald Anderson, Joel Torre, Joey Marquez, Angel Aquino, Michael De Mesa, William Martinez, John Balagot


Publikuesi: Well Go USA Entertainment


Zhanret: Aksion, Krim, Drame


Gjuha: Filipineze

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 115 minuta


Data e Publikimit: 28/08/2013Pershkrimi i Filmit

Një triler kriminal i guximshëm që flet për katër burra që luftojnë për të mbijetuar dhe për të nxjerrë bukën e gojës për veten dhe njerëzit e tyre të dashur. Dy prej tyre janë ish të burgosur, të punësuar si vrasës me pagesë, dhe dy të tjerët janë oficerë të ligjit dhe hetues, të kapur në rrethin e zyrtarëve të korruptuar të qeverisë. Mario ka për qëllim të ndjekë rrugën e ndershme kur del me lirim me kusht, dhe Danieli, një i burgosur më i ri dhe nxënësi i Marios, është i vendosur për ta zëvendësuar si vrasës i paguar. Hoakini dhe Fransisi janë oficerët e policisë të ngatërruar në një konflikt moral. Dy grupet përplasen në mënyrë të pashmangshme.