< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Broken Circle Breakdown (Kodi 108663)     

Regjia: Felix Van Groeningen

Me Aktoret: Veerle Baetens, Johan Heldenbergh, Geert Van Rampelberg, Nell Cattrysse, Nils De Caster, Robbie Cleiren, Jan Bijvoet, Bert Huysentruyt, Blanka Heirman


Publikuesi: Belgian Film Made in Flanders, VAF


Zhanret: Drame, Muzike


Gjuha: Flamande

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 11 minuta


Data e Publikimit: 01/11/2013Pershkrimi i Filmit

Eliza dhe Didieri bien në dashuri me shikim të parë, pavarësisht ndryshimeve të tyre. Ai flet, ajo dëgjon. Ai është një ateist romantik, ajo është një besimtare realiste. Kur vajza e tyre sëmuret rëndë, dashuria e tyre vihet në provë.