< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Juste la Fin du Monde (Kodi 110132)     

Regjia: Xavier Dolan

Me Aktoret: Gaspard Ulliel, Nathalie Baye, Léa Seydoux, Vincent Cassel, Marion Cotillard, Arthur Couillard


Publikuesi: France 2 Cinéma


Zhanret: Drame


Gjuha: Frengjisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 98 minuta


Data e Publikimit: 21/09/2016


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Pas 12 vitesh mungesë, Lui, një shkrimtar, kthehet në vendlindjen e tij, duke planifikuar t’i tregojë vdekjen që po i afron familjes së tij. Pasi rrjedhën e pasdites e rishkruan shumë shpejt mëria, shpalosen krizat dhe grindjet, të furnizuara nga vetmia dhe dyshimi, ndërsa tentativat për dashamirësi sabotohen nga paaftësia e njerëzve për të dëgjuar dhe dashuruar.