< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Barbara (Kodi 108755)     

Regjia: Christian Petzold

Me Aktoret: Nina Hoss, Ronald Zehrfeld, Jasna Fritzi Bauer, Mark Waschke, Rainer Bock, Rosa Enskat, Peter Benedict, Peter Weiss, Christina Hecke, Claudia Geisler


Publikuesi: Schramm Film Koerner & Weber


Zhanret: Drame


Gjuha: Gjermanisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 101 minuta


Data e Publikimit: 08/03/2012Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Në Gjermaninë Lindore të viteve ‘80, Barbara është një doktoreshë nga Berlini e dëbuar në një klinikë fshati për shkak se aplikoi për një vizë daljeje. Thellësisht e trishtuar me transferimin e saj dhe e frikësuar nga kolegët e saj se mos janë informatorë, Barbara qëndron e ftohtë, veçanërisht ndaj drejtorit zemërmirë të klinikës, Andre. Barbara vjedh momente me të dashurin e saj ndërsa përgatitet në fshehtësi për t’u larguar. Pavarësisht planeve të saj, Barbara mëson më shumë për jetën e saj, gjë që e bën t’i shikojë ndryshe dëshirat dhe njerëzit rreth saj. Me perspektivën e saj të ndryshuar, Barbara e gjen veten në një dilemë të dhimbshme morale që e detyron të zgjedhë atë çka vlerëson më shumë.