< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Er Ist Wieder Da - Look Who's Back (Kodi 109816)     

Regjia: David Wnendt

Me Aktoret: Oliver Masucci, Thomas M. Köppl, Marc-Marvin Israel, Fabian Busch, Christoph Maria Herbst, Katja Riemann, Franziska Wulf, Lars Rudolph


Publikuesi: Constantin Film Produktion


Zhanret: Komedi


Gjuha: Gjermanisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 115 minuta


Data e Publikimit: 08/10/2015


  


Pershkrimi i Filmit

Adolf Hitleri zgjohet në një ngastër të lirë në Berlin, pa asnjë dije të asgjëje që kishte ndodhur pas vitit 1945. I pastrehë dhe varfanjak. Ndonëse të gjithë e njohin, askush nuk beson se ai është Hitleri, por të gjithë mendojnë se ai është ose një komedian ose një aktor imitues.