< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Winter in Wartime (Kodi 108153)     

Regjia: Martin Koolhoven

Me Aktoret: Martijn Lakemeier, Yorick van Wageningen, Jamie Campbell Bower, Raymond Thiry, Melody Klaver, Anneke Blok, Mees Peijnenburg, Jesse van Driel, Dan van Husen, Ad van Kempen


Publikuesi: Isabella Films B.V.


Zhanret: Drame, Histori, Lufte


Gjuha: Hollandeze

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 103 minuta


Data e Publikimit: 10/05/2008Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Afër fundit të Luftës së Dytë Botërore, 14-vjeçari Mihil ngatërrohet me Rezistencën pasi i vihet në ndihmë një ushtari britanik të plagosur. Me konfliktin që po i vjen fundi, Mihili rritet dhe mëson në mënyrë tepër të ashpër ndryshimin midis imagjinatës aventureske dhe realiteteve të shëmtuara të luftës.