< Kthehu tek Faqja e Meparshme

White God - Fehér Isten (Kodi 109432)     

Regjia: Kornél Mundruczó

Me Aktoret: Zsófia Psotta, Sandor Zsoter, Lili Horváth, Szabolcs Thuróczy, Lili Monori, Gergely Bánki, Tamás Polgár, Károly Ascher, Erika Bodnár


Publikuesi: Proton Cinema


Zhanret: Drame


Gjuha: Hungareze

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 120 minuta


Data e Publikimit: 12/06/2014


  


Pershkrimi i Filmit

13 vjeçarja Lili, bën gjithçka që është e mundur për të shpëtuar qenin e saj nga fundi i keq që e pret në strehën e shtetit. Por babai i saj e lëshon qenin e saj në mes të rrugës, ku qeni përjeton situata shumë të këqija dhe shndërrohet në një qen luftëtar. Lili është e vendosur ta gjejë dhe ta shpëtojë atë.