< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Airlift (Kodi 109795)     

Regjia: Raja Menon

Me Aktoret: Akshay Kumar, Nimrat Kaur, Taranjit Kaur, Feryna Wazheir, Purab Kohli, Inaamulhaq, Prakash Belawadi, Sameer Ali Khan, Avtar Gill, Nissar Khan


Publikuesi: Cape of Good Films


Zhanret: Aksion, Drame, Histori


Gjuha: Indiane

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 126 minuta


Data e Publikimit: 22/01/2016


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Filmi flet për historinë e vërtetë, kur Sadami pushtoi Kuvajtin në vitin 1990, ku mes kaosit gjenden 170.000 shtetas indianë që duhen të largohen sa më parë për në vendin e tyre. Ranzhi, një biznesmen shumë i aftë, që ka mundësinë për t'u larguar bashkë me familjen e tij, do të bëhet negociatori dhe shpëtimtari i bashkëkombësve të tij.