< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Raees (Kodi 110248)     

Regjia: Rahul Dholakia

Me Aktoret: Sunny Leone, Shah Rukh Khan, Nawazuddin Siddiqui, Mahira Khan, Mumtaz Sorcar, Gautam Rode, Zakir Hussain


Publikuesi: Red Chillies Entertainment


Zhanret: Aksion, Krim, Drame


Gjuha: Indiane

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 143 minuta


Data e Publikimit: 25/01/2017


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Ngjarjet e këtij filmi zhvillohen në vitet ’80 dhe ’90 në Guxharat. Historia e trilluar e një burri që ndërton perandorinë e tij në shtetin Guxharat, shteti i vetëm i cili ndjek akoma ndalimin e alkoolit. Është një histori mbi ngritjen dhe mbi marrëdhëniet e tij, të cilat e ndihmojnë të bëhet njeriu më i pushtetshëm i vendit.