< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Dangal (Kodi 110268)     

Regjia: Nitesh Tiwari

Me Aktoret: Aamir Khan, Sakshi Tanwar, Fatima Sana Shaikh, Sanya Malhotra, Aparshakti Khurana, Zaira Wasim, Suhani Bhatnagar, Ritwik Sahore, Girish Kulkarni, Vivan Bhatena


Publikuesi: Walt Disney Pictures


Zhanret: Aksion, Biografi, Drame


Gjuha: Indiane

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 161 minuta


Data e Publikimit: 21/12/2016


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Filmi Mundja është një histori e jashtëzakonshme e vërtetë e bazuar në jetën e Mahavir Singut dhe dy vajzave të tij, Gita dhe Babita Pogatin. Filmi ndjek udhëtimin frymëzues të një babai i cili i stërvit vajzat e tij që të bëhen mundëse me nivel botëror.