< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Baahubali: The Beginning (Kodi 109662)     

Regjia: S.S. Rajamouli

Me Aktoret: Tamannaah Bhatia, Rana Daggubati, Anushka Shetty, Prabhas, Nasser, Sudeep, Ramya Krishnan, Satyaraj, Prabhakar, Rakesh Varre, Adivi Sesh


Publikuesi: Ramoji Film City


Zhanret: Aksion, Lufte, Histori


Gjuha: Indiane

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 159 minuta


Data e Publikimit: 09/07/2015


  


Pershkrimi i Filmit

Dy bashkëshortë gjejnë në breg të një lumi një foshnje që qan, e marrin dhe e rrisin si të ishte fëmija i tyre i vërtetë. Vitet kalojnë dhe mësojnë se ai ishte djali i një mbreti të madh, të vrarë nga tradhtia dhe lakmia për të rrëmbyer fronin e mbretërisë së madhe të Mahishmatit.