< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Dedh Ishqiya (Kodi 108918)     

Regjia: Abhishek Chaubey

Me Aktoret: Naseeruddin Shah, Madhuri Dixit, Arshad Warsi, Huma Qureshi, Vijay Raaz, Manoj Pahwa, Salman Shahid, Shraddha Kapoor


Publikuesi: Shemaroo Entertainment


Zhanret: Komedi, Drame, Romance


Gjuha: Indiane

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 147 minuta


Data e Publikimit: 10/01/2014Pershkrimi i Filmit

"Dedh Ishqiya", është një komedi triler indiane e vitit 2014. Dy personazhet kryesore, Khalu, i njohur si Iktekhar dhe Babani, kanë vjedhur një varëse dhe janë në arrati. Ata takohen në Pallatin Mbretëror të Majidabadit, ku Iftekhari konkuron me poetë të tjerë për të fituar zemrën e princeshës së ve të Guvernatorit. Mikesha e saj e shkathët afrohet me Babanin dhe planifikojnë një rrëmbim. Kësaj here dashuria i çon ata në 7 fazat e dashurisë me Princeshën Para dhe Munija.