< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Holiday (Kodi 109017)     

Regjia: A.R. Murugadoss

Me Aktoret: Akshay Kumar, Sonakshi Sinha, Freddy Daruwala, Sumeet Raghvan, Zakir Hussain, Govinda, Aackruti Nagpal, Aashin A. Shah, Dipendra Sharma, Abhay Shukla


Publikuesi: Cape of Good Films


Zhanret: Aksion, Romance


Gjuha: Indiane

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 160 minuta


Data e Publikimit: 06/06/2014Pershkrimi i Filmit

Kapiten Virat Bakshi, (Akshai Kumar), është një ushtar gjithmonë në detyrë në filmin “Pushimet”. Ky film është aksion triller nga Bollivudi, me skenar dhe regji të A.R Murugados. Në të shfaqen Kumar dhe Sonakshi Sina, në rolet kryesore, dhe është një rikrijim i filmit të sukseshëm të vitit 2012 “Thuppakki”.