< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Ek Villain (Kodi 109186)     

Regjia: Mohit Suri

Me Aktoret: Sidharth Malhotra, Shraddha Kapoor, Rini Das, Prachi Desai, Ritesh Deshmukh, Praveena Deshpande, Remo Fernandes, Nihar Gite, Anagha Joshi


Publikuesi: Balaji Motion Pictures


Zhanret: Aksion, Romance


Gjuha: Indiane

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 128 minuta


Data e Publikimit: 27/06/2014


  


Pershkrimi i Filmit

Filmi Ek Villain bazohet në personazhin e Guru, i cili është një djalosh i qetë, simpatik, por edhe i fort. Ai punon për një politikan dhe i duhet të jetë i pamëshirshëm në atë që bën. E shkuara e tij e errët, nuk e lë që ta bëjë gjumin të qetë, derisa ai takon një vajzë, Aishën. Guru do të bjerë në dashuri dhe i kërkon Aishës që të martohen. Ndërkohë ai jep dorëheqjen nga puna e tij dhe largohet nga Goa për në Mumbai, për të filluar një jetë të re me Aishën. Dhe kur gjithçka duket perfekte, Aisha do të bjerë pre e një sulmi nga një vrasës serial.