< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Jab Tak Hai Jaan (Kodi 109372)     

Regjia: Yash Chopra

Me Aktoret: Shah Rukh Khan, Anushka Sharma, Katrina Kaif, Anupam Kher, June Smith, Rishi Kapoor, Susan Fordham, Chris Cowlin, Kumud Pant, Lee Nicholas Harris


Publikuesi: Yash Raj Films


Zhanret: Drame, Romance


Gjuha: Indiane

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 176 minuta


Data e Publikimit: 13/11/2012


  


Pershkrimi i Filmit

Pas gjetjes dhe humbjes së dashurisë të tij të vërtetë në Londër, Samar Anand sfidon vdekjen duke u bërë një ekspert i çaktivizimit të bombave për ushtrinë indiane. Pas kthimit në Londër, pas 10 vjetësh, ai vuan nga amnezia pas një aksidenti që ka pësuar. Ai do të ribashkohet me dashurinë e tij të vërtetë.