< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Masaan (Kodi 109613)     

Regjia: Neeraj Ghaywan

Me Aktoret: Richa Chadda, Sanjay Mishra, Vicky Kaushal, Vinit Kumar, Pankaj Tripathy, Nikhil Sahni, Bhagwan Tiwari, Bhupesh Singh, Satya Kam Anand


Publikuesi: Pathé


Zhanret: Drame, Romance


Gjuha: Indiane

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 107 minuta


Data e Publikimit: 24/06/2015


  


Pershkrimi i Filmit

Katër jetë kryqëzohen përgjatë Gangut: një djalosh i kastës së ulët, një vajzë që mban përsipër fajin e një takimi seksual që përfundoi në tragjedi, një baba i pashpresë me moral të venitur, dhe një fëmijë i shkathët që dëshironte një familje. Të katërt dëshirojnë t’u ikin moraleve të strukturës së një vendi të vogël.