< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Kaabil (Kodi 110192)     

Regjia: Sanjay Gupta

Me Aktoret: Hrithik Roshan, Yami Gautam, Ronit Roy, Rohit Roy, Narendra Jha, Girish Kulkarni


Publikuesi: Film Kraft


Zhanret: Aksion, Drame, Romance


Gjuha: Indiane

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 134 minuta


Data e Publikimit: 27/01/2017


  


Pershkrimi i Filmit

Kjo është historia e një njeriu që jetoi, qeshi dhe dashuroi, si çdokush tjetër në botë, derisa një ditë e goditi një tragjedi e tmerrshme. I udhëhequr nga zjarri i hakmarrjes, atë nuk e ndalon asgjë. Madje as fakti që ai ka qenë i verbër që në lindje.