< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Un Paese Quasi Perfetto (Kodi 109899)     

Regjia: Massimo Gaudioso

Me Aktoret: Fabio Volo, Silvio Orlando, Carlo Buccirosso, Nando Paone, Miriam Leone, Francesco De Vito, Gea Martire, Antonio Petrocelli, Maria Paiato


Publikuesi: Cattleya, Rai Cinema


Zhanret: Komedi


Gjuha: Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 97 minuta


Data e Publikimit: 24/03/2016


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Pietramexana, nje fshat i largët në Dolomitet Lukane, ka gjasa të zhduket. Banorët e tij, të drejtuar nga Domeniko shpërthyesi nuk dorëzohen dhe, duke besuar se hapja e një fabrike mund të jetë zgjidhja e të gjithë problemeve të tyre, ata duan të sigurohen që ky projekt të jetë i suksesshëm…