< Kthehu tek Faqja e Meparshme

La Pazza Gioia (Kodi 110051)     

Regjia: Paolo Virzì

Me Aktoret: Valeria Bruni Tedeschi, Micaela Ramazzotti, Valentina Carnelutti, Tommaso Ragno, Bob Messini, Sergio Albelli, Anna Galiena, Marisa Borini, Marco Messeri, Bobo Rondelli


Publikuesi: 01 Distribution


Zhanret: Komedi, Drame


Gjuha: Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 116 minuta


Data e Publikimit: 17/05/2016


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Donatela dhe Beatriçe banojnë në një institucion psikiatrik në Toskana. Ato kanë histori shumë të ndryshme të jetës së tyre, por një mundësi për t’u arratisur i bashkon të dyja bashkë në një aventurë që do t’u ndryshojë jetën përgjithmonë dhe do t’i ndihmojë të kuptojnë të bukurën tek e papërsosura.