< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Suburra (Kodi 109714)     

Regjia: Stefano Sollima

Me Aktoret: Pierfrancesco Favino, Elio Germano, Claudio Amendola, Alessandro Borghi, Greta Scarano, Giulia Elettra Gorietti, Antonello Fassari, Jean-Hugues Anglade, Adamo Dionisi, Giacomo Ferrara


Publikuesi: Cattleya, Rai Cinema


Zhanret: Krim, Drame


Gjuha: Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 135 minuta


Data e Publikimit: 14/10/2015


  


Pershkrimi i Filmit

Në vitin 2011, Ostia bëhet subjekti i një projekti gjigant pasurish të paluajtshme për të bërë molin e Romës së Lashtë, Las Vegasin e sotëm. Por shumë shpejt ai vend bëhet fushëbeteja ku kriminelët dhe politikanët ose bashkojnë forcat në mënyrë cinike, ose luftojnë pa mëshirë me njëri-tjetrin. Shkëmbimi i tmerrshëm do të zgjasë shtatë ditë, duke marrë shumë jetë.