< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Casino Royale 007 (Kodi 107292)     

Regjia: Martin Campbell

Me Aktoret: Daniel Craig, Eva Green, Mads Mikkelsen, Judi Dench, Jeffrey Wright, Giancarlo Giannini, Caterina Murino, Simon Abkarian, Isaach De Bankolé, Jesper Christensen


Publikuesi: Metro-Goldwyn-Mayer


Zhanret: Aksion, Aventure, Triler


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 137 minuta


Data e Publikimit: 17/11/2006Pershkrimi i Filmit

Agjenti sekret më i njohur në botë “007” është kthyer në aventurën e tij më të fundit “Casino Royale” për të shpëtuar botën nga një i çmendur dhe nga banda e tij terroriste... I quajtur si “Filmi Bond më i mirë i kohërave” nga revista G.Q. Aktori Daniel Craig në interpretimin e tij të parë luan superspiunin britanik Xhejms Bond ndërkohë që e përshkon rrugën e tij me fjalë të ëmbla, me forcë dhe pajisje të teknologjisë së fundit për të tejkaluar mundësitë dërrmuese që vetëm Bondi mund ta bëjë...