< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Miami Vice (Kodi 107253)     

Regjia: Michael Mann

Me Aktoret: Colin Farrell, Jamie Foxx, Li Gong, Naomie Harris, CiarĂ¡n Hinds, Justin Theroux, Barry Shabaka Henley, Luis Tosar, John Ortiz, Elizabeth Rodriguez


Publikuesi: Universal Pictures


Zhanret: Aksion, Krim, Drame, Triler


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 120 minuta


Data e Publikimit: 28/07/2006Pershkrimi i Filmit

Rikardo Tabs (Xheim Foks) dhe Soni Kroket  (Kolin Farel) janë agjentët më të aftë të Antidrogës në Majemi. Të veshur mirë dhe shumë të saktë janë në gjendje të marrin çdo çështje përsipër. Pas disa vrasjeve të njëpasnjëshme dhe disa informacioneve për një ngarkesë të madhe kokaine ata do të funksionojnë si agjentë të fshehtë që të hynë në brendësi të krimit të organizuar. Kroket, pas identitetit të tij të rremë do të dashurohet me Izabelën, një kinezo-kubaneze e cila është e dashura e bosit të madh. Identiteti i tyre i rremë dhe tensioni i madh erotik dhe detyra e tyre do t'i shpjerë dy agjentët në një luftë të ashpër kundra organizatës kriminale që kjo histori të marrë fund.