< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Batman Begins (Kodi 107130)     

Regjia: Christopher Nolan

Me Aktoret: Christian Bale, Michael Caine, Liam Neeson, Katie Holmes, Gary Oldman, Cillian Murphy, Tom Wilkinson, Rutger Hauer, Ken Watanabe, Mark Boone Junior


Publikuesi: Warner Bros. Pictures


Zhanret: Aksion, Krim, Drame, Triler


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 130 minuta


Data e Publikimit: 15/06/2005Pershkrimi i Filmit

Në BATMAN BEGINS, regjizori i shumë duartrokitur, Christopher Nolan, eksploron origjinën e KALORËSIT të ZI legjendar. Me kujtimin e vrasjes të prindërve të tij, trashëgimtari i zhgënjyer BRUS UEJN (CHRISTIAN BALE) udhëton nëpër botë duke kërkuar mënyrat për të luftuar padrejtësinë dhe ta kthejë frikën kundër atyre që e përhapin. Me ndihmën e shërbëtorit të tij  të besuar, ALFRED (MICHAEL CAINE), dedektivit XHIM GORDON (GARY OLDMAN) dhe aleatit të tij LUSIUS FOKS (MORGAN FREEMAN), Uejni kthehet në GOTHAM SITI dhe lë të lirë unin e tij të dytë: BATMAN, një ndëshkues të maskuar i cili përdor forcën, intelektin dhe një koleksion të madh armësh të teknologjisë së lartë për të luftuar forcat e këqija që kërcënojnë qytetin.