< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Transporter (Kodi 107074)     

Regjia: Louis Leterrier, Corey Yuen

Me Aktoret: Jason Statham, Qi Shu, Matt Schulze, François Berléand, Ric Young, Doug Rand, Didier Saint Melin, Tonio Descanvelle, Laurent Desponds, Matthieu Albertini


Publikuesi: Europa Corp.


Zhanret: Aksion, Krim, Triler


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 85 minuta


Data e Publikimit: 11/10/2002Pershkrimi i Filmit

Frank Martin (Jason Statham Snatch) është më i miri në atë që bënë: transporton gjëra pa bërë pyetje. Por transportimi i tij i fundit, një femër e re dhe e bukur e rrëmbyer nga trafikant klandestinës, sjell komplikime fatale në planin e tij të dorëzimit. Tani, Frank duhet të futet në një luftë të pa ndërprerë aksioni për të shpëtuar ngarkesën e tij të çmuar edhe jetën e tij.