< Kthehu tek Faqja e Meparshme

National Treasure (Kodi 107069)     

Regjia: Jon Turteltaub

Me Aktoret: Nicolas Cage, Diane Kruger, Justin Bartha, Sean Bean, Jon Voight, Harvey Keitel, Christopher Plummer, David Dayan Fisher, Stewart Finlay-McLennan, Oleg Taktarov


Publikuesi: Walt Disney Pictures


Zhanret: Aksion, Aventure, Triler


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 120 minuta


Data e Publikimit: 19/11/2004Pershkrimi i Filmit

Ben Geits, një arkeolog i guximshëm, kërkon një thesar të humbur këtu e 200 vjetë, që 8 brezat e familjes së tij nuk mundën ta lokalizonin. Që t’ia dali mbanë duhet të vjedhi Deklaratën e Pavarësisë së SH.B.A.së, të çkodifikoj hartën, të shpëtojë nga F.B.I. dhe nga hajdutët që duan vdekjen e tij dhe natyrisht të gjejë thesarin. Edhe një film tjetër shpërthyes nga regjizori Xheri Brukhaimer me aktorin e fituesit të çmimit Oskar Nikolas Keixh, një kombinim me aktorë të mëdhenj dhe efekte spektakolare.