< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Collateral (Kodi 107059)     

Regjia: Michael Mann

Me Aktoret: Tom Cruise, Jamie Foxx, Jada Pinkett Smith, Mark Ruffalo, Peter Berg, Bruce McGill, Irma P. Hall, Barry Shabaka Henley, Richard T. Jones, Klea Scott


Publikuesi: Paramount Pictures


Zhanret: Krim, Drame, Triler


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 115 minuta


Data e Publikimit: 06/08/2004Pershkrimi i Filmit

Vinsent (Tom Cruise) është një vrasës me kontratë i ftohtë që llogaritë gjithshka: është i jashtëzakonshëm në lojën e tij të tmerrshme. Maks (Jamie Foxx) është një shofer taksie me ëndrra të mëdha por pa rezultat. Në këtë natë fatale, Maksi duhet të shëtisi Vinsentin për detyrën e tij të re: një natë, 5 ndalesa, 5 vrasje dhe dalja e tij nga skena. Dhe tani që janë në të njëjtën rrugë, jetët e tyre do të përplasen: askush nga të dy nuk do të jetë më i njëjti. Sepse kjo natë do të ndryshojë gjithshka.